Terasová prkna

Máte v plánu stavbu terasy? Řešíte jaká terasová prkna využít nebo cenu terasy? Investice do terasy není malá a terasová prkna se různí svou cenou dle použitého materiálu. Můžete vybírat dřevěná terasová prkna (terasy z exotických dřevin nebo terasy z jehličnatých dřevin) nebo levnější variantu a využít pro stavbu wpc terasová prkna. Kvalita použitého materiálu podstatně ovlivňuje budoucí chování celé terasy. Pokud si nejste jisti, jaký materiál na terasu použít, jsme připraveni Vám nejen s výběrem pomoci, ale zajistíme Vám i odbornou montáž našimi certifikovanými montážníky. 

od 545 Kč

V naší nabídce najdete materiál na terasy z exotických dřevin, i nabídku na populárnější terasy z jehličnatých dřevin

od 545 Kč

WPC terasy jsou dobrou volbou, pokud je pro Vás hlavní snadná údržba a odolnosti proti UV záření.

od 47 Kč / bm

Hranoly pod terasy jsou základní a velmi důležitou součástí montáže terasových prken. 

od 1,5 Kč / ks

Terasové vrty, neviditelné spoje, terče, podložky, fólie. U nás najdete vše, co potřebujete k montáži terasy.

Nejčastější dotazy na terasová prkna

Pro venkovní terasy se využívá přírodní dřevo nebo dřevoplast (WPC). Dřevěné terasy jsou oblíbené díky svému přirozenému vzhledu a příjemné chůzi po jejich povrchu – v létě si udržují stálou teplotu a neohřívají se tolik, jako terasy s příměsí plastu. Vybírat můžete z dřevin jehličnatých či exotických. Terasy z WPC, tedy směsi dřeva a umělých vláken, mají zase v oblibě ti, kteří vyžadují minimální údržbu.

Každý druh dřeva se vyznačuje jinou délkou trvanlivosti. Dlouhá životnost je jednou z hlavních předností teras z exotických dřevin – většina exotických druhů se pyšní trvanlivostí v rozmezí 30-50 let. Terasy z jehličnatých dřevin vykazují kratší životnost kolem 5-15 let.  

Cenu teras ovlivňuje mnoho faktorů – náklady na opracování, dovoz, ale i stáří stromů. Cenově nejdostupnější jsou terasy z jehličnatých dřevin, u nichž se cena pohybuje od 550 Kč/m2Exotické dřeviny jsou naopak zpočátku finančně náročnější, jejich cena začíná na 1000 Kč/m2, avšak díky delší životnosti se vám vyšší investice časem vyplatí. WPC terasy také vyžadují vyšší vstupní investici, ale z dlouhodobého hlediska ušetříte svůj čas díky snadné údržbě.

Dřevěné terasy vyžadují občasnou povrchovou péči, aby si udržely svůj původní vzhled. Chybějící ošetření ale neovlivňuje kvalitu ani životnost teras, terasa pak pouze získá šedavou patinu. WPC terasy naproti tomu stačí pouze čas od času umýt vysokotlakým čističem a nevyžadují žádnou další péči k zachování své původní barvy.   

Pro terasu v blízkosti bazénu vybírejte tvrdé a odolné druhy dřeva, které neohrozí vystavení povětrnostním vlivům. Exotické dřeviny jako Kempas, Garapa, Teak, Ipe či Merbau jsou tou správnou volbou pro neustále vlhké prostředí. Nepodlehnou plísním, hnilobám a ani škůdcům.

Terasa, ať už dřevěná či dřevoplastová, se vždy pokládá na zpevněný a stabilní povrch. Tuto úpravu je nutné zajistit před samotnou montáží terasy. Vhodným podkladem je štěrkové lože či beton, případně geotextilie. Jemné nerovnosti lze korigovat vyrovnávacími terči přímo při montáži terasy.