Terasa Merbau
od 1930 Kč s DPH
0/5

Exotická dřevina, velmi odolná proti škůdcům, vysoká tvrdost, dlouhá životnost, barva bronzová až tmavě hnědá.

životnost 30-50 let
skladem 3-5 dní
21 x 120 mm iCLIP a TICO (hladký), 22 x 140 (hladký), 22 x 145 mm (drážka)

Detailní popis produktu

Exotické dřevo Merbau má hnědošedou až tmavě červenohnědou barvu s různými odstíny. Dřevo se vyznačuje vysokou pevností, tvrdostí a stabilitou. Dřevo také disponuje dlouhou životností.

Díky extrémně vysokému obsahu taninů je dřevo vysoce odolné proti škůdcům, plísním a hnilobě. Je však třeba se vyvarovat barevným skvrnám, které tyto látky mohou zanechat na omítce, dlažbě apod. Doporučujeme vodu z terasy odvádět dešťovými žlaby a okapy.

Vlastnosti Merbau

Jednotlivá prkna Merbau se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u prken z Merbau přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Merbau ošetřovat?

Plochu terasy je kvůli nutnosti vyplavení přírodních látek vhodné ošetřovat až 3 – 4 měsíce po pokládce. Bez provedeného ošetření dřevo neztrácí na své kvalitě, ale v důsledku působení slunečního záření získává šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje Ipe optimální ochranu proti UV záření.

Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.