WPC terasy

Kompozitní WPC terasy jsou dobrou volbou, pokud je pro Vás hlavním parametrem snadná údržba, výběr z široké barevné škály a odolnosti proti UV záření. Udržitelnost barvy u WPC teras zaručuje zejména kvalita pigmentu a UV stabilizátor. Kompozitní terasová prkna WPC mají další nespornou výhodu a to výběr povrchu. Povrch WPS terasy si můžete vybrat buď dokonale hladký, vroubkovaný s použitím drážkovaných prken nebo embosovaný povrch teras, díky kterému získáte kresbu dřeva. Všechny terasy z kompozitních prken máme skladem. Samozřejmostí je i kvalitní montáž u Vás doma.

od 1589 Kč s DPH

Kompozitní profily iDECK GAMA jsou vyrobené z materiálů vysoké kvality, které obsahují, mimo základních přísad, moučku z výběrového dřeva a umělé živice z PVC.

20-25 let
3-5 dní
25 x 140 mm
od 1476 Kč s DPH

Kompozitní terasové desky iDECK LUNA vytváří nové příležitosti v konstrukci krásné terasy, která se velmi lehce udržuje. Desky se vyrábějí z bambusových vláken.

20-25 let
3-5 dní
25 x 150 mm
od 1885 Kč s DPH

Twinson je bezúdržbová kompozitní terasa, u které se můžete spolehnout na řadu poctivých vlastností. Twinson je pružný, velmi odolný a zdravotně nezávadný materiál.

záruka 25 let
7-14 dní
140 mm

Nejčastější dotazy na WPC terasy

Hlavní předností WPC teras je snadná péče – k údržbě dřevoplastu stačí pouze občasné odstranění nečistot vysokotlakým čističem. Díky velmi nenáročné údržbě ušetříte čas, který byste u dřevěných teras věnovali pravidelným aplikacím nátěrů a olejů.

Dřevoplast je díky kombinaci nejlepších vlastností dřeva a umělých vláken odolný vůči povětrnostním vlivům, hnilobám i škůdcům. Životnost WPC teras se tak pohybuje až kolem 20-25 let. V průběhu času němění svou barvu a nevzniká u něj přirozená patina jako u čistě přírodních terasových prken.

WPC terasy vyžadují vyšší vstupní investici – pořídíte je od 1400 Kč/m2, což je cena srovnatelná s velmi kvalitními exotickými dřevinami. V dlouhodobém horizontu ale oceníte úsporu nákladů díky minimálním nárokům na údržbu.

WPC je vhodným materiálem pro terasy u bazénu – nevznikají v něm třísky a nehrozí ani napadení hnilobou kvůli neustálé vlhosti v blízkosti bazénu. Díky příměsi plastu odolá dřevoplast i chlorované vodě. V létě však dochází u WPC teras k jejich rozpalování povrchu. Nejdoporučovanějším materiálem pro bazénové terasy jsou exotické dřeviny jako Kempas, Garapa, Teak, Ipe či Merbau.