Terasa Teak
od 3497 Kč s DPH3739 Kč
0/5

Exotická dřevina, extrémní odolnost a životnost, barva zlatohnědá až hnědá

životnost až 100 let
skladem 3-5 dní
Barmský 19 x 120 mm TICO / VIVEIRO (hladký), Jávský 20 x 120 mm (hladký)

Detailní popis produktu

Prvotřídní exotické dřevo Teak má zlatohnědou barvu, která postupně tmavne na středně hnědouTeak je jedním z nejodolnějších a nejtrvanlivějších dřev – jeho trvanlivost ještě není známa (terasy z Teaku se nestaví dostatečně dlouho), ale odhaduje se až na 100 let.

Vysoký obsah přírodních látek propůjčuje Teaku vysokou odolnost proti škůdcům, plísním a hnilobě. Dřevo je také mimořádně stabilní.

Vlastnosti Teaku

Jednotlivá prkna Teaku se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u prken z Teaku přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Teak ošetřovat?

Plochu terasy je kvůli nutnosti vyplavení přírodních látek vhodné ošetřovat až 8 týdnů po pokládceBez provedeného ošetření dřevo neztrácí na své kvalitě, ale v důsledku působení slunečního záření získává šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje Ipe optimální ochranu proti UV záření.

Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.