Terasa Gerapa
od 1720 Kč s DPH1828 Kč
0/5

Exotická dřevina, vysoká pevnost, dlouhá životnost, barva žlutá.

životnost 30-50 let
skladem 3-5 dní
21 x 145 mm TICO (hladký), 22 x 140 mm (hladký), 22 x 145 mm (drážka)

Detailní popis produktu

Exotické dřevo Garapa, známé také jako “Brazilský Jasan” má světle žlutohnědou barvu, která postupně přechází na středně hnědou. Garapa se vyznačuje svou pevností, stabilitou a tvrdostí.

Nadprůměrný obsah olejnatých látek propůjčuje dřevu Garapa vysokou odolnost proti škůdcům, plísním a dalším negativním vlivům.

Vlastnosti Garapy

Jednotlivá prkna Garapy se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u Garapa prken přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Garapu ošetřovat?

Plochu terasy doporučujeme před úpravou nechat 2 – 3 měsíce zvětrat, aby mohlo dojít k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření dřevo neztrácí na své kvalitě, ale v důsledku působení slunce získává šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje Garapě optimální ochranu proti UV záření.

Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.