Dřevěné fasádní obklady

Dřevěné fasádní obklady i dřevoplastové fasádní obklady (WPC) vynikají svou výbornou tepelnou izolací v kombinaci se zateplením. Lze tak dosáhnout významné úspory za energie a provozní náklady. Dřevěné fasádní obklady Vám vydrží v dobrém stavu až 15 – 20 let. WPC fasády pak až 25 let. Životnost dřevěných fasádních obkladů se odvíjí od druhu dřeviny, z níž je obklad vyroben.

od 761 Kč s DPH

Modřín sibiřský je typický svou medově zlatou až hnědočervenou barvu. Jeho výhodou je zejména vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům.

od 846 Kč s DPH

Borovice je jednou z nejoblíbenějších jehličnatých dřevin, jak pro cenovou dostupnost a kvalitu, tak i pro svůj charakteristický vzhled s výraznou kresbou.

od 1174 Kč s DPH

Tato dřevina má v porovnání s jinými exotickými dřevinami zpravidla nižší rozměrovou stálost a nízkou hustotu. Nespornou výhodou je však cenová dostupnost.

od 1258 Kč s DPH

Meranti je dřevina s dobrými mechanickými a tepelně izolačními vlastnostmi, vyrůstající v oblastech jihovýchodní Asie.

od 2045 Kč s DPH

Cedrové dřevo je velmi odolné vůči dešti a dalším povětrnostním vlivům, plísním i dřevokazným houbám. Pochází z lesů Severní Ameriky.

Firma GTS dřevosklady spravila práci precizně, dali si záležet na detailech. Firma GTS dřevosklady nám realizovala fasádu, plot a interiérové podlahy. Plánujeme s nimi realizovat také terasu. Příjemné jednání a dohoda. Materiál od dobrých dodavatelů a kvalita je super.
Karol / Mníšek pod Brdy

Nejčastější dotazy na dřevěné fasádní obklady

Výhodou dřevěných i dřevoplastových fasádních obkladů je výborná tepelná izolace v kombinaci se zateplením. Lze tak dosáhnout významné úspory za energie a provozní náklady. Předností těchto typů obkladů je také působivý vzhled a široká paleta přirozených barevných odstínů.

Zatímco dřevěné fasádní obklady jsou čistě přírodní surovinou, WPC je zpracováváno z dřeva a syntetických složek. Oba materiály jsou však plně recyklovatelné a ekologické. Dřevo je i po zpracování stále „živým“ materiálem a v čase se mění jeho vlastnosti i vzhled, čemuž však lze předejít pravidelnou péčí. WPC fasády se v čase nemění a jsou barevně stálé. Díky průmyslové výrobě mají WPC lamely jednotný vzhled, naproti tomu dřevěné fasády jsou složeny z různě barevných lamel.

Dřevěné fasádní obklady vyžadují pro uchování původního vzhledu ošetřování speciálními fasádovými nátěry. Pokud se však rozhodnete o dřevěné fasády nepečovatnesníží se délka jejich životnosti – pouze se na jejich povrchu vytvoří našedlá patina. Obklady z WPC nevyžadují žádnou speciální péči, díky příměsi plastů totiž svou barvu nemění.

Životnost dřevěných fasádních obkladů se odvíjí od druhu dřeviny, z níž je obklad vyroben. Pro fasádní obklady jsou však zpravidla používány přirozeně odolné druhy dřevin, životnost některých druhů je podpořena také tepelnou úpravou. Díky tomu dřevěné fasády vydrží v dobrém stavu 15-20 letWPC fasády až 25 let.