Dřevěné terasy - cena

Dřevěné terasy – cena se liší podle nákladů na opracování a dovoz. Významnou roli hraje i vzácnost konkrétního druhu i stáří stromu. Terasy z exotických dřevin, rostoucí v oblastech jihovýchodní Asie či Jižní Ameriky, jsou tedy i kvůli náročné přepravě finančně náročnější (od 1000 Kč/m2), než většina jehličnatých dřevin. Dřevěné terasy z jehličnatých dřevin, které pochází zejména z evropských a sibiřských lesů, jsou cenově dostupnější (od 550 Kč/m2).

od 1077 Kč

Exotická dřevina, vysoká odolnost a pevnost, vhodná pro nezastřešené terasy vystavené povětrnostním podmínkám, barva červenohnědá až hnědá.

30-50 let
3-5 dní
od 18 x 140 mm
od 545 Kč

Exotická dřevina, vysoká odolnost a pevnost, vhodná pro nezastřešené terasy vystavené povětrnostním podmínkám, barva červenohnědá až hnědá.

5 - 15 let
3-5 dní
od 19 x 140 mm

Nejčastější dotazy na dřevěné terasy

Každý druh terasových dřevin se vyznačuje jinou dobou životnosti. Pokud chcete dřevěnou terasu, která vydrží 30-50 let, vybírejte z velmi odolných exotických dřevin.

Výjimečnou životností se může chlubit zejména teakové dřevo, které vydrží až 100 let.

Dřevěné terasy z evropských jehličnatých dřevin si uchovají svou kvalitu 5-15 let

Aby si dřevěná terasová prkna udržely svůj původní vzhled, je vhodné je ošetřovat speciálními oleji a nátěry.

K péči o dřevěné terasy doporučujeme produkty ověřené značky OSMO, které poskytnou vaší terase vynikající ochranu.

V ideálním případě provádějte ošetření dvakrát ročně. Bez olejů a nátěrů terasa neztrácí nic na své kvalitě ani životnosti, ale získá našedlou povrchovou patinu.

Každá dřevina a dokonce i každé terasové prkno má jiný vzhled, díky kterému působí terasa originálně a živě. Terasa z exotických dřevin nabízí širokou paletu odstínů – od jemných světle hnědých až po výrazná tmavě červená. 

Terasa z jehličnatých dřevin také nezůstávají v šířce nabídky odstínů pozadu, poznáte je ale hlavně podle charakteristické kresby se suky.

Pro terasu v blízkosti bazénu vybírejte tvrdé a odolné druhy dřeva, které neohrozí vystavení povětrnostním vlivům. Exotické dřeviny jako Kempas, Garapa, Teak, Ipe či Merbau jsou tou správnou volbou pro neustále vlhké prostředí. Nepodlehnou plísním, hnilobám a ani škůdcům.

Dřevo je i po svém zpracování stále živým materiálem, který neustále „pracuje“ a reaguje s některými chemikáliemi.  Zvláště dávejte pozor na kontakt s kovy – zejména se železem. Při montáži terasy vždy používejte pouze nerezové vruty. Pozor dávejte i při výběru zahradního nábytku.