Terasa Cedr
od 1912 Kč s DPH
0/5

Americká dřevina, střední trvanlivost, střední odolnost vůči deformacím, barva načervenale hnědá až červenohnědá.

životnost 10+ let
skladem 3-5 dní
Západní červený cedr 40 x 140 mm (hladký)

Detailní popis produktu

Americký cedr, nazývaný také jako „západní červený cedr“ má světle načervenalou až červenohnědou barvu. Cedrové dřevo pochází ze Severní Ameriky v oblasti pobřeží Pacifiku – od jižní Aljašky až po severní Kalifornii. Stejně jako další jehličnany, i cedr obsahuje vysoký podíl pryskyřice, která cedru dodává jeho charakteristickou vůni.

Vlastnosti cedru

Cedr se vyznačuje vysokou objemovou stálostí, odolností vůči škůdcům, plísním i povětrnostním podmínkám. Terasy z cedrového dřeva vydrží díky svým přirozeným vlastnostem v dobrém stavu 10 a více let.

Jednotlivá prkna cedru se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u prken z cedru přirozené – stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak cedr ošetřovat?

Doporučujeme cedrová prkna upravit na řezných hranách speciálním OSMO voskem. Povrchová úprava by měla být prováděna OSMO terasovými oleji ve vámi vybraném barevném odstínu. Bezbarvý nátěr nedoporučujeme – cedrové dřevo má velmi nízkou odolnost vůči UV záření.
Technické a záruční podmínky jsou k dispoz