Terasa Borovice
od 545 Kč s DPH
0/5

Evropská dřevina, cenově výhodná, nutnost povrchového ošetření, barva načervenale žlutá až hnědočervená.

životnost 5-10 let
skladem 3-5 dní
25 x 30 mm & 26 x 146 mm (drážka), 24 x 120 a 26 x 146 mm s tlakovou impregnací Bochemit (hnědá), 26 x 146 mm s tlakovou impregnací Wolmanit (zelená)

Detailní popis produktu

Evropská dřevina borovice má nažloutlou až načervenale bílou barvu, postupně tmavne až na hnědočervenou. Osloví zejména ty, kdo se poohlížejí po cenově výhodné nabídce. Dřevo borovice patří k měkčím druhům, životnost je přibližně 5-10 let.

Borovice, jako všechna dřeva z jehličnanů, obsahuje vysoký podíl pryskyřice – ta sice dřevo chrání před povětrnostními vlivy, ale počítejte s tím, že se pryskyřice bude ronit na povrch. Tu je možné odstraňovat mechanicky nebo speciálním odstraňovačem pryskyřice.

Vlastnosti borovice

Jednotlivá prkna borovice se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u prken z borovice přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak borovici ošetřovat?

Prkna z borovice je vždy nutné povrchově upravit. Pro zachování dlouhodobé ochrany doporučujeme používat například oleje OSMO. Péči o dřevo bychom měli provádět pravidelně dvakrát do roka, vždy na začátku sezóny a na konci.