Terasa Modřín Sibiřský
od 790 Kč s DPH
0/5

Evropská dřevina, z jehličnatých dřevin nejvyšší odolnost a trvanlivost, cenově výhodná, barva načervenalá až tmavě červenohnědá.

životnost 10-15 let
skladem 3-5 dní
35 x 120 mm TIROL (hladký), 24 x 140 mm CEZAR (drážka), 27 x 145 mm (drážka), 28 x 120 mm (hladký), 24 x 143 mm TICO brushed (kartáčovaný)

Detailní popis produktu

Sibiřský modřín má načervenale bílou až načervenale hnědou barvu a jejich odstíny. Životnost terasy ze sibiřského modřínu se pohybuje mezi 10 až 15 lety.

Modřín má ze všech jehličnanů nejvyšší trvanlivost a jeho pryskyřice slouží jako přírodní impregnace a ochrana proti napadení škůdci a plísněmi.

Vlastnosti modřínu

Jednotlivá modřínová prkna se mohou lišit odstínem i hmotností v závislosti na části stromu, z níž byla vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u prken z modřínu přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Sibiřský modřín ošetřovat?

Doporučujeme modřínová prkna upravit na řezných hranách speciálním OSMO voskem. Povrchová úprava by měla být prováděna OSMO terasovými oleji ve vámi vybraném barevném odstínu. Bezbarvý nátěr nedoporučujeme – modřínové dřevo má velmi nízkou odolnost vůči UV záření