Terasa Massaranduba
od 1742 Kč s DPH1815 Kč
0/5

Exotická dřevina, vysoká tvrdost, dlouhá životnost, nízká odolnost vůči vodě – voda musí být odváděna okapy a dešťovými žlaby, barva purpurově červenohnědá.

životnost 30-50 let
skladem 3-5 dní
21 x 145 mm (drážka), 25 x 145 mm (drážka)

Detailní popis produktu

Exotické dřevo Massaranduba má purpurově červenohnědou barvu s různými odstíny. Tato dřevina se vyznačuje velmi vysokou tvrdostí, je tedy velmi odolné proti mechanickému poškození. Dlouhá životnost je, jako u většiny exotických dřevin, samozřejmostí.

Díky obsahu přírodních olejnatých látek dřevo disponuje dobrou odolností proti škůdcům, plísním a hnilobě.

Vlastnosti Massaranduby

Jednotlivá prkna Massaranduby se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u prken z Massaranduby přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Massarandubu  ošetřovat?

Plochu terasy je kvůli nutnosti vyplavení přírodních látek vhodné ošetřovat až 3 měsíce po pokládce. Bez provedeného ošetření dřevo neztrácí na své kvalitě, ale v důsledku působení slunečního záření získává šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje Ipe optimální ochranu proti UV záření.

Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.