Terasa Bukit

Terasa Bukit
od 1077 Kč
0/5

Exotická dřevina, vysoká odolnost a pevnost, vhodná pro nezastřešené terasy vystavené povětrnostním podmínkám, barva červenohnědá až hnědá.

životnost 30-50 let
skladem 3-5 dní
18 x 140 mm (hladký), 19 x 90 mm (drážka), 28 x 145 mm P+D (drážka)

Detailní popis produktu
Exotický Bukit má červenohnědou až hnědou barvu. Letokruhy a vláknění nebývají u tohoto typu dřeva příliš znatelné. Od lehkého, avšak tvrdého Bukitu můžete stejně jako u většiny exotických dřevin očekávat vysokou odolnost proti škůdcům, hnilobám a plísním.
Vysoký obsah olejnatých látek propůjčuje dřevu tvrdost a dlouhou životnost. Tyto látky se však mohou během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám uvolnit a vyplavit deštěm – proto je velmi důležité, aby byla voda z terasy odváděna okapy nebo dešťovými žlaby. Vyplavování olejnatých látek je u bukitových teras běžným jevem a nesnižuje jejich životnost.

Vlastnosti Bukitu
Jednotlivá bukitová prkna se mírně liší nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u bukitových prken přirozené stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Bukit ošetřovat?
Plochu terasy doporučujeme upravit olejem až 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření dřevo neztrácí na kvalitě, ale získá na povrchu šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje optimální ochranu proti slunečnímu UV záření.

Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.