Terasa slezský modřín
od 714 Kč s DPH
0/5

Evropská dřevina, střední trvanlivost, odolnost vůči vodě, cenově výhodná, barva načervenalá až tmavě červenohnědá

životnost 5-15 let
skladem 3-5 dní
28 x 125 mm (drážka)

Detailní popis produktu

Modřín slezský, který je také někdy označován jako modřín evropský, pochází z lesů střední Evropy. Vyrůstá v polských či českých lesích, zejména v oblasti Jesenického podhůří, Bruntálska, Krnovska a Opavska. Dřevo modřínu slezského je hnědé s červenými podtóny až tmavě červenohnědé, postupně tmavne. Typická sukovitá kresba dodává modřínovým terasám originální rustikální vzhled.

Vlastnosti modřínu slezského

Modřín snáší drsné klima, má však zvýšené nároky na úživnost půdy a její čerstvou vlhkost. Dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké. Má velkou trvanlivost ve vodě v minulosti bylo používáno na vodní stavby, vodovodní roury, okapové žlaby. Jádrové dřevo se dodnes používá na šindele. Typickou vlastností modřínu slezského je ronění pryskyřice, k němuž může dojít již při pokládce, případně během užívání. Pryskyřici odstraňujte mechanicky či chemicky – doporučujeme například OSMO sadu k odstraňování pryskyřice.

Modřínové dřevo je velmi citlivé na kontakt se železem, které na prknech může zanechat nevzhledné tmavé stopy. Doporučujeme proto k montáži použít nerezové vruty a pro užívání vybavit terasu dřevěným nábytkem.

Jak modřín slezský ošetřovat?

Doporučujeme modřínová prkna upravit na řezných hranách speciálním OSMO voskem. Povrchová úprava by měla být prováděna OSMO terasovými oleji ve vámi vybraném barevném odstínu. Bezbarvý nátěr nedoporučujeme – modřínové dřevo má velmi nízkou odolnost vůči UV záření.