terasa bangkirai
od 1876 Kč s DPH
0/5

Exotická dřevina, odolná vůči povětrnostním podmínkám a škůdcům, ideální pro nezastřešené terasy, barva světle hnědá až tmavočervená

životnost 30-50 let
skladem 3-5 dní
25 x 145 mm (drážka)​

Detailní popis produktu

Exotické dřevo Bangkirai má žlutohnědou až nazelenalou barvu, postupem času tmavne do olivově hnědé. Letokruhy nejsou znatelné. Bangkirai je velmi těžké dřevo a patří k jedněm z nejodolnějších. Díky tomu se hodí pro nezastřešené terasy a terasy s přímým kontaktem s hlínou.

Vysoký obsah olejnatých látek a nadprůměrná hustota propůjčují dřevu Bangkirai vysokou odolnost proti veškerým škůdcům a činí dřevo velmi odolným a trvanlivým.

Vlastnosti Bangkirai

Jednotlivá Bangkirai prkna se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u Bangkirai prken přirozené stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak Bangkirai ošetřovat?

Plochu terasy doporučujeme upravit až po 3 měsících po vystavení terasy přímým povětrnostním podmínkám, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření dřevo neztrácí na kvalitě, ale získá na povrchu šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje optimální ochranu pro slunečnímu UV záření..